Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna  Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna  
  Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  Galerie  Galerie
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna->Remont / M05->....a remoncik trwaaaa

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
....a remoncik trwaaaa <-Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat->
Autor Wiadomość
juher
PostWysłany: Pon 17:04, 19 Paź 2020 Temat postu: ....a remoncik trwaaaa


Forumowicz
Forumowicz

Dołączył: 12 Lut 2019
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

Cześć moi drodzy SHL' kowicze!
U mnie remont w toku. Wziąłem sobie do serca Wasze rady, żeby nie psuć motoru i moja ingerencja mam nadzieję, będzie mało widoczna; ograniczona do elementów proszących się głośno o takową.
Na dowód że nie próżnuje; fotka. :)



Ale nie o tym będzie. Jak wiecie w czasie tego rodzaju prac zawsze wyskoczą jakieś niespodzianki i ciekawostki.
- tłumik i wystające ku przodowi cięgno; nie zauważyłem tego w innych egzemplarzach, nie widziałem też na portalach sprzedażowych dźwigni uruchamiających to cięgno.



-łańcuszek sprzęgłowy, inny niż wszystkie





Co o tym myślicie? Gdzie szukać takiego łańcucha; jest dużo szerszy od łańcucha napędowego.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez juher dnia Pon 17:18, 19 Paź 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
halcik
PostWysłany: Pon 21:28, 19 Paź 2020 Temat postu:


Moderator
Moderator

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 2227
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 47 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kutno

To że jest taki nie oznacza że taki być powinien. Jak wygląda zębatka na wale, czy przypadkiem łańcuch nie ma na nim luzów na boki?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
juher
PostWysłany: Pon 22:12, 19 Paź 2020 Temat postu:


Forumowicz
Forumowicz

Dołączył: 12 Lut 2019
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

Zasięgnąłem języka i okazuje się, że i owszem, niektóre silniki SHL m0X miały takie łańcuszki i takie się montuje przy remoncie silnika. Jest źródło łańcuszków... "na metry", znane nielicznym Wesoly

edit.
Powiększyłem trochę fragment z zębatkami. Widać, że współgrają z łańcuszkiem.



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez juher dnia Pon 22:59, 19 Paź 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
halcik
PostWysłany: Wto 14:48, 20 Paź 2020 Temat postu:


Moderator
Moderator

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 2227
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 47 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kutno

Z tym dla nielicznych bym nie przesadzał. Widocznie ten co masz jest "rozmiar większy" od standardu, np taki:
[link widoczny dla zalogowanych]
Kupiłem kiedyś taki przez przypadek i właśnie obcierał mi o kartery przy zębatce na wale. Dlatego o to pytałem. Zrobisz jak uważasz, ale chyba będzie problem z dostaniem od ręki zębatki na kosz i na wał dla łańcucha o tej szerokości. Wiem, że jest to możliwe i do dorobienia, ale stawiam na prostotę przy serwisowaniu. A z drugiej kto robi tyle kilometrów żeby zamęczyć taki układ. W pierwszej kolejności i tak siądzie łańcuch, a jego szerokość nie ma wpływu na jego jakość.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
juher
PostWysłany: Wto 21:47, 20 Paź 2020 Temat postu:


Forumowicz
Forumowicz

Dołączył: 12 Lut 2019
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

Łańcuszek jest do zdobycia, a zębatkami zacznę się martwić jak okaże się, że wymagają wymiany. Tak jak napisałeś; taki motor ma przed sobą 500, a może 1500 km, a temat potraktujmy jako ciekawostkę silników S01.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna->Remont / M05->....a remoncik trwaaaa
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group