Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna  Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna  
  Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  Galerie  Galerie
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna->Informacje / Prawo->zmiany na lepsze w rejestracji zabytków

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
zmiany na lepsze w rejestracji zabytków <-Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat->
Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Nie 22:40, 21 Gru 2008 Temat postu: zmiany na lepsze w rejestracji zabytkówWklejam przedruk artykułu z sieci znaleziony przy licytacji shl 98 z allegro. Warto żeby był na forum jakby ktoś kiedyś szukał. Pozdrawiam

Rejestracja pojazdu zabytkowego - także na podstawie oświadczenia właściciela21.11.Warszawa - Właściciel pojazdu zabytkowego zamiast dowodu rejestracyjnego będzie mógł przedstawić do rejestracji oświadczenie - zakłada poprawka Senatu do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Poprawkę tę w piątek przyjął Sejm.


Zgodnie z poprawką, rejestracja pojazdu zabytkowego będzie mogła nastąpić na podstawie oświadczenia złożonego pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania przez jego właściciela, jeżeli nie posiada on dowodu rejestracyjnego.

Sejm proponował, by można było to zrobić na podstawie zaświadczenia wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Nowelizacja przygotowana w toku prac Komisji Nadzwyczajnej "Przyjazne Państwo" ma na celu umożliwienie rejestracji pojazdów zabytkowych tj. takich, które mają co najmniej 25 lat.

Znowelizowane przepisy dopuszczają zarejestrowanie pojazdów zabytkowych nawet jeśli jego właściciel nie posiada dowodu rejestracyjnego. Do tej pory brak tego dokumentu uniemożliwiał zarejestrowanie pojazdu.

Obecnie ustawa trafi do podpisu przez prezydenta RP. Nowe przepisy mają wejść w życie 14 dni od ich ogłoszenia.

Sejm przyjął w piątek także poprawkę Senatu, która ma na celu zapewnienie spójności terminologicznej w ramach ustawy Prawo o ruchu drogowym i ustawy z 21 listopada 2006 r. o muzeach.

Uchwalona przez Sejm w październiku nowelizacja, rozszerza definicję pojazdów zabytkowych na samochody znajdujące się w inwentarzu muzealiów. Zgodnie z obecnymi przepisami pojazd zabytkowy, który jest wpisany do księgi muzealiów, nie może być jednocześnie wpisany do rejestru zabytków. Oznacza to, że takie auto nie może być zarejestrowane, czyli dopuszczone do ruchu.

Nowelizacja tej ustawy została przygotowana w toku prac Komisji Nadzwyczajną "Przyjazne Państwo".

Znowelizowane przepisy mają wejść w życie 14 dni od ich ogłoszenia. Obecnie ustawa trafi do podpisu przez prezydenta RP. (PAP)
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Pon 10:58, 22 Gru 2008 Temat postu:Ciekawe jak to będzie w praniu. Próbował ktoś rejestracji w ten sposób lub dzwonił do kogoś(wojewódzkiego konserwatora zabytków) jak to na prawdę będzie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum SHL - polskie motocykle zabytkowe Strona Główna->Informacje / Prawo->zmiany na lepsze w rejestracji zabytków
Skocz do:  Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group